Filtr

Witam,

Jaki filtr wewnętrzny możecie polecić do akwa 112l?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Tetra ex700 zewnętrzny kubelkowy oraz hw302 również zewnętrzny kubełkowy
Odpowiedz
Nie ma szans na zewnętrzny. Nie mam gdzie usadowic.
Odpowiedz
Może warto rozważyć zakup filtra kaskadowego skoro nie masz miejsca na typowy filtr zewnętrzny. Mi zawsze szkoda tego miejsca było na filtr kiedy miałem wewnętrzny.
Odpowiedz
Ja również polecam zewnętrzny , na pewno znajdziesz troszkę miejsca , nie musi być w szafce :Uśmiech jaką kwotę możesz przeznaczyć na filtr ?
Odpowiedz
(08-12-2018, 23:11)Mattik83 napisał(a): Ja również polecam zewnętrzny , na pewno znajdziesz troszkę miejsca , nie musi być w szafce :Uśmiech jaką kwotę możesz przeznaczyć na filtr ?

Jakbym się zdecydował na taki filtr to myślę, że kwestia kwoty byłaby drugorzędna no chyba że będzie znaczaco kosztował. Teoretycznie jakiś mały kawałek miejsca mógłbym zagospodarować.
Odpowiedz
(10-12-2018, 17:54)luk52 napisał(a):
(08-12-2018, 23:11)Mattik83 napisał(a): Ja również polecam zewnętrzny , na pewno znajdziesz troszkę miejsca , nie musi być w szafce :Uśmiech jaką kwotę możesz przeznaczyć na filtr ?

Jakbym się zdecydował na taki filtr to myślę, że kwestia kwoty byłaby drugorzędna no chyba że będzie znaczaco kosztował. Teoretycznie jakiś mały kawałek miejsca mógłbym zagospodarować.

Ja bym celował w filtry : Oase Biomaster 250 lub 350  bardzo dobre opinie filtr zbiera, lub celuj w Eheim np. w wersję 4+ , Classic lub Ecco Pro bardzo dobre filtry , ja osobiści mam Eheim 2224  już ponad 5 lat i pracuje jak " nowy" :Uśmiech lepiej mieć nad filtrację. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ten chyba jest najmniejszy z możliwych: https://www.akwarystyczny24.pl/eheim-cla...-1967.html
Nie zajmie tyle miejsca.
Odpowiedz
Ale na akwarium 112l to będzie za mała filtracja , chodzi o Q bo tylko ma 300 l/h. Lepiej dołożyć do np. Eheim Classic 2215+ (350).

Eheim Ecco pro 300 (2036) też fajny filtr i tylko 8W poboru prądu Uśmiech a od nowego roku podwyżki Oczko Patrz aby były dodatkowe zawory na filtrze, zawsze możesz zmniejszyć przepływ wody na tłoczeniu filtra jeśli będzie robił tzw. pralkę i znacznie ułatwia obsługę. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Zrobię przymiarkę jak on by wyglądał. A jak jest z bezpieczeństwem? Nie zaleje mi mieszkania?
Odpowiedz
Prawdopodobieństwo pewnie takie jak przy rozszczelnieniu zbiornika
Odpowiedz
Mam 2 Eheimy 2217 i 2213; 2217 chodzi już od +-7 lat i nic się nigdy nie działo (nawet nie widać tego wieku po uszczelce). Spokojnie mogę polecić eheima - jak to kiedyś przeczytałem na innym forum "legendarne już filtry" ;-).
Bierz tylko wersję + z zaworkami odcinającymi, chyba że masz możliwość wyciągania rury wlotowej i wylotowej do każdego czyszczenia.
Odpowiedz
Dzięki za info. Trochę nie w temacie ale przy podmianie zobaczyłem jak jakieś małe robaczki skaczą po tafli wody. Co to może być i jak to wybić?
Odpowiedz
Hm... Masz może pływające rośliny ?
Odpowiedz
Wszystkie zakorzenione. A zauważyłem te robaczki jak nalałem więcej wody niż zazwyczaj. Tak jakby były na szybach.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości