prozba o pomoc w wykonaniu testow wody

Czesc mam prozbe do osob z lubina i okolicy ktore posiadaja pelne testy kropelkowe do oznaczania parametrow wody, a mianowicie czy bylby ktos na tyle uprzejmy aby sprawdzic moja wode z akwa oczywiscie nic za darmo Uśmiech bo mam problem z glonami i juz mi pomyslow brakuje co jest nie tak wiec nie pozostalo nic wiecej jak sprawdzic wode moze to da jakas odpowiedz a narazie troche brakuje mi srodkow aby samemu 200 zl na testy wydac.
Wiec prosze o pomoc
Odpowiedz
Ja mam jakieś tam testy więc zadzwoń, dogadamy się. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Wlasnie tak podejrzewalem ze cos masz zadzwonie jutro Uśmiech dzieki z gory
Odpowiedz
Napiszcie na forum co tam Wam wyszło, co by było dla potomnych.
Wesołych świąt wszystkim Oczko
[Obrazek: efed4fd50027f3c3555f5581]
Odpowiedz
A już byś chciał wszystko wiedziećOczko spoko Pieter, po zabawie w małego chemika coś naskrobiemy

Odpowiedz
test testowi nie równy i o tym trzeba pamiętać
i nie mysleć że tak jest na 100%
Odpowiedz
Na 100% na pewno nie będzie, ale mogą być zbieżności a przypadkach.
[Obrazek: efed4fd50027f3c3555f5581]
Odpowiedz
No wiec Defqon byl obejrzal i doradzil pare rzeczy ktore oczywiscie skonczyly sie kolejnymi wydatkami a mianowicie dozony zostal jeszcze jeden kubel eheim teraz sa dwa o lacznej wydajnosci 1800 l/h i teraz cyrkulacja wedle mnie jest super, natomiast z zabawy w malego chemika wyszlo nam ze:
Ph 7
Kh 10
Gh w okolicach 0
No3 0,5
Po4 1,2
I wlasnie miedzy no3 a po4 stwierdzilismy powazne anomalie, wiec kolejne wydatki na kupno odpowiednich nawozow.
Wiec teraz czekamy na paczke i zaczynamy dozowanie.
Odpowiedz
No niestety ale akwarystyka potrafi kosztować.Oczko minęło kilka dni, nawozy pewnie już aplikujesz... jakieś przemyślenia, poprawa? Opowiadaj
Pozdrawiam

Odpowiedz
Wg mnie coś z twardosciami nie gra. Skoro kh jest 10 to ogólna twardość nie może być 0. Prędzej odwrotnie. Ja mam kh3 a gh 11. I skąd ta dokładność przy mierzeniu no3? Kroplami które są dokładne tak się nie zmierzy więc......?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
Co do twardości wody prawdopodobnie kolega ma zmiękczacz wody na bazie żywicy jonowymiennej. Woda z takiego zmiękczacza charakteryzuje się właśnie GH =0 a KH idzie w góre. Ponieważ jony wapna magnezu i żelaza są zastąpione jonami sodu.
Odpowiedz
Ą więc, jackoby masz jak najbardziej rację kolega używa takich bajerów do zmiękczania wody i wychodzą takie dziwne parametry a co do testu na no3 i wyniku 0.5 to w testach jbl oznacza to wynik w okolicach zero czyli niewykrywalny.
Pozerawiam

Odpowiedz
A więc problem glonów leży po złej mineralizacji wody. I tu widzę tylko dwa rozwiązania:
1. Lać czysty kranowit ( nie zmiękczony )
2. RO + mineralizator lub RO + kranowit
Sód w akwarium nie jest pożądany a na pewno w takim stężeniu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości