Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krewetki filtrujace
Autor Wiadomość
Wiesia

Użytkownik

Liczba postów: 114
Reputacja: 0
krewetki filtrujace
Proszę osobę znająca dobrze krewetki filtrujace o wyjaśnienie moich watpliwosci.
Kilka miesięcy temu widziałam super piękne krewetki filtrujace w zoologu,były duże i mialy ogromne peki czułek na lapkach i pysiu.Cudo po prostu.Nie kupiłam bo raz że nie miałam dobrego miejsca dla nich a dwa cena za szt była kosmiczna-40zl.
Teraz mam miejsce i już dwa razy chcialam kupić,dzisiaj były już odlowione w worku,ja jednak mam watpliwosci bo te które widuje w zoologach teraz nie mają tych bajeranckich czułek na lapkach i pysiu,krewecie duże ok.3/4 cm,więc już raczej dorosłe.
Sprzedawcy twierdzą ze na pewno są to filtrujace tyle że ;młode,pochowaly czulki,są zestresowane i dla tego czulek nie widac albo że czulki służą do pobierania pokarmu wiec kiedy nie jedza. to czulek nie widac.Jak to w zoologach ...tłumaczenia są madrzejsze i glupsze,a ja wciąż nie wiem jak to z tymi filtrujacymi i ich najpiękniejsza ozdobą,czyli czulkami jest(mogłabym chodowac same czulki,bez krewetek,tak bardzo mi się spodobaly).
Zna ktoś krewetki filtrujace na tyle dobrze aby wytłumaczyć mi jak to z tymi czulkami jest?
06-06-2012 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
seba

Stały bywalec

Liczba postów: 1,930
Reputacja: 4

Tak to Wiesiu jest,krewetki filtrujące lubią,,ustawiać" się w miejscach gdzie woda sobie lekko krąży i wtedy za pomocą tych swoich jak to piszesz czułek wychwytują drobinki pokarmu którymi się żywią, rozmnażają się natomiast w zasolonej wodzie.U nas kiedyś kupowałem po 12zl więc cena nie tak tragiczna.
06-06-2012 08:02 PM
BullsEye83

Moderator

Liczba postów: 5,553
Reputacja: 11

No jak doszedłem do ceny to zbladłem!! 40zł :shock:
Ja nawet po 9 kupowałem :-)
Swego czasu miałem u siebie 6 szt. ale od dluzszego czasu widzę tylko dwie Niezdecydowany
To prawda Wiesiu że nie zawsze mają "rozstawione" te czółki.
Rozkładają je jak już sobie znajdą spokojne miejsce z nurtem i żerują.
Z tego co wiem to nie w każdym baniaku mogą mieszkać.
Najlepiej kupić jedna lub dwie i odczekać z miesiąc czy wszystko będzie z nimi ok i dopiero wtedy ewentualnie dokupić więcej. Rewelacyjnie wyglądają jak ze 3-4 koło siebie siądą do żerowania :-)

"Małe jest piękne ale w dużym rybki czują się lepiej" Uśmiech
06-06-2012 08:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
amaruk

Dużo pisze

Liczba postów: 303
Reputacja: 1

U nas na poczdamskiej są po 12 nawet dzisiaj widziałem . Gizmo trzyma kilka juz pare miesiecy i jest super . Najpierw były w wodzie słodkiej a od miesiąca po zmianie obsady jest to estuarium i musze przyznać że zasolona woda bardzo im służy krewetki oraz ślimaki osiagają gigantyczne rozmiary , wylinka co tydzień są ogromne . Bardzo je polecam są piekne wyglądają teraz jak rafowe.

Tanganika-500L
Tanganika-375L
Tanganika-300L
Tanganika-126L
Tanganika-30L
NARAZIE Uśmiech
06-06-2012 09:53 PM
JUZIO4

Koordynator ds. wystaw i imprez FAZM

Liczba postów: 960
Reputacja: 2

Amaruk ma rację sam je kiedyś miałem bardzo fajnie się je obserwuje a rzeczywiście w Odrze są i w Polkowicach ta sama cena :-)
06-06-2012 10:03 PM
Wiesia

Użytkownik

amaruk napisał(a):U nas na poczdamskiej są po 12 nawet dzisiaj widziałem . Gizmo trzyma kilka juz pare miesiecy i jest super . Najpierw były w wodzie słodkiej a od miesiąca po zmianie obsady jest to estuarium i musze przyznać że zasolona woda bardzo im służy krewetki oraz ślimaki osiagają gigantyczne rozmiary , wylinka co tydzień są ogromne . Bardzo je polecam są piekne wyglądają teraz jak rafowe.

Mają lapki i pysiule pokryte niby czulkami?
Jeśli tak to mógłbyś się dowiedzieć czy ten sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową?
06-06-2012 10:36 PM
BullsEye83

Moderator

Liczba postów: 5,553
Reputacja: 11

Wiesiu po co wysyłkową?? Przecież do Lubina masz 15 minut drogi.

Sorki za OT ale nie wiem kogo zapytać :-P To estuarium to jest lekko słonawa woda??
Czy ja mógłbym sobie trochę posolić i jaki wpływ by to miało na resztę obsady??

"Małe jest piękne ale w dużym rybki czują się lepiej" Uśmiech
06-06-2012 10:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
artad

Dużo pisze

Liczba postów: 374

W naszych sklepach można spotkać 3 gatunki krewetek filtrujących.
Największe czyli Atya gabonensis osiągają ponad 10cm, są skryte w zachowaniu i są dość drogie minimum 25zł, 40 zł to nic dziwnego.
Najczęściej spotykane to Atyopsis moluccensis takie w paski o różnych odcieniach za kilkanaście zł (najłatwiejsze w chowie i stosunkowo widoczne w akwarium)
i najmniejsze Atyoida pilipes kilkucentymetrowe podobne trochę do krewetek Amano ale mają niewielkie parasolki.
Twój opis pasuje mi do ostatnich.
Kiedyś miałem każdy z tych gatunków.
06-06-2012 11:19 PM
Gizmo

Użytkownik

Liczba postów: 218

Najczęściej w sprzedaży są dwa gatunki filtraków Atyopsis moluccensis i Atya gabonensis.... U nas w sklepach widywałem i sam trzymam odmianę pierwszą... Druga odmiana jest znacznie wieksza i lepiej ubarwiona natomiast krócej żyje bo do 5 lat. Atyopsis moluccensis żyją do 12 lat zdarzały sie przypadki do 15 lat... Wymagają akwarium z rybkami które nie bedą im przeszkadzać mimo wzrostu i wygladu są bardzo płochliwe i lubia kryjówki.... Często za dnia usadawiają się w prądzie i łapią tymi parasolkami z wody zawiesinę glonów i zooplanktonu... ja specjalnie podkarmiam je spiruliną amaruka, którą wybierają tymi parasolkami z dna... uaktywniają sie najbardziej w nocy, dno czyszczą tak w ciągu nocy że nie potrzeba świderkówUśmiech
Estuarium- tak to wody słonawe czyli Brackish water.... najcześciej miejsca mieszania się wód morskich i słodkich czyli ujścia.... Na ogół rożróżnia sie 3 typy wód słonawych o róznym stopniu zasolenia, ale o tym za jakiś czas jak już bede po egzaminach bede pisał na ten temat artykuł zebranych informacji... będą tam zawarte opisy wód, fauna i flora... Ten rodzaj akwarystyki w Polsce jeszcze kuleje ale zaczyna sie rozwijać... Estuaria naprawde moga zachwycicUśmiech osobiście mam estuarium wód typu pierwszego o najmniejszym zasoleniu, narazie w fazie przejściowej, czekam aż korzenie sie spreparująUśmiech Moja obsada w tej chwili to półdzióbki karłowate, przeźroczki indyjskie i babki złote... Pamiętać należy aby dobierać ryby takie które żyja w tym samym stopniu zasolenia... Najbardziej martwiłem się o Krewecie filtrujące ale okazuje się że ten stopień zasolenia wpływa na nie bardzo rozwojowoUśmiech
powiedz jaka masz obsade i jaką roslinność? nie licząc zbrojników to wiekszość ryb toleruje bardzo delikatne zasolenie, raczej w celach polepszenia parametrów wody, te najsłabsze wody słonawe jak moje to 2-3 łyżek stołowych soli morskiej, wiec większość ryb nie z tego biotopu tego nie przetrzyma...

Azja południowo - wschodnia biotop Mangroves Estuarium Brackish Water (wody słonawe)
06-06-2012 11:36 PM
Gizmo

Użytkownik

Atyoida pilipes dość mało spotykana sporo jej szukałem i dałem sobie spokój... Smutny

Azja południowo - wschodnia biotop Mangroves Estuarium Brackish Water (wody słonawe)
06-06-2012 11:38 PM
Wiesia

Użytkownik

BullsEye83 napisał(a):Wiesiu po co wysyłkową?? Przecież do Lubina masz 15 minut drogi.

Sorki za OT ale nie wiem kogo zapytać :-P To estuarium to jest lekko słonawa woda??
Czy ja mógłbym sobie trochę posolić i jaki wpływ by to miało na resztę obsady??

Amaruk ma w podpisie-Kotla-więc zrozumiałam że pisząc u nas ma na myśli tą miejscowość.
Uśmiech.
06-06-2012 11:56 PM
Gizmo

Użytkownik

jak kupisz to stopniowo wyrównywaj temp. wody, parametry wody praktycznie nie są dla nich istotne, najbardziej wrażliwe sa na nagłą zmianę temperatury i związki miedzi, najmniejsza ilość Cu może zabic cała kolonie...

07-06-2012 12:12 AM
amaruk

Dużo pisze

Liczba postów: 303
Reputacja: 1

Od 2 lat mieszkam w kotli jeszcze czuje sie głogowianinem

Tanganika-500L
Tanganika-375L
Tanganika-300L
Tanganika-126L
Tanganika-30L
NARAZIE Uśmiech
07-06-2012 12:13 AM
michnik

Stały bywalec

Liczba postów: 1,143

Ja kupiłem swoje krewecie w legnickim realu ponad rok temu, rosną i żyją Oczko I po 12 zł za szt o ile pamiętam, myślę że filtrujące dobrze znoszą różne parametry wody, nawet jak miałem awarię zeszłego lata to większość obsady nie wytrzymało 33 stopni a one na luzie Język A czułki rosną wraz z wylinkami, to nie jest mała krewecia karłowata która jest ukształtowana zaraz po narodzinach i tylko rośnie Język
07-06-2012 01:04 AM
Wiesia

Użytkownik

W takim razie amaruk przepraszam Uśmiech

artad z Twojego opisu wynika że te które tak bardzo mi się spodobały to Atya gabonensis,a te z których dzis zrezygnowałam to Atyopsis moluccensis,były w róznych odcieniach,miały ładne pręgi wzdłuz ciałek.
Te Atya gabonensis mają takie geste parasole,na łapkach i wokół pysia?

Gizmo trzymam kciuki za egzaminy i czekam na artykół o kreweciach,bardzo chetnie poczytałabym,bo jak widzę nie jest im wszystko jedno w jakiej wodzie zyją,a nie wiele na ten temat wiem.
Akwarium dla nich może pozostać nie zarybione,na razie dorasta tam narybek molinezji,bo skoro stoi puste,to lepiej im się rosnie w nim niż w kotniku.54l z korzeniami i jest już trochę roslinek,nieco mchu zaszczepionego na korzeniu.

michnik ale one jednak róznia się między sobą,a mnie chodzi dokładnie o te które widziałam kilka miesiecy temu,zadne inne,mają być takie jak tamte.Nie umiem określić czym one sie miedzy sobą różnia,ale ogólnie filtrujace niczym mi niby nie imponują,a tamte były po prostu ekstra.
Jak już będe je miała i dobrze im sie przyjrze,to Wam napiszę co mi sie tak w nich spodobało Uśmiech
07-06-2012 01:09 AM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości