Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa paludarium. nad 450-tką
Autor Wiadomość
tatakuby

Stały bywalec

Liczba postów: 3,464
Reputacja: 10
Budowa paludarium. nad 450-tką
Jak już co niektórzy wiedzą w sobotę zacząłem budować część nadwodną czyli paludarium. Wystrój ma być bardzo podobny do tego co przedstawia część podwodna lecz dołożę roślin które będę starał się także ściśle dobierać z Ameryki południowej.
Na chwilę obecną zamówiłem kilka rodzajów oplątw , paparotniki oraz znalazłem w kwiaciarni Syngonium. Dołożę jeszcze jakieś pnące bluszcze. Reszta roślin z czasem lub jak tych będzie za mało.
Całość buduję ze steropianu i pianki montażowej. Zabezpieczenie przed wilgocią ma być wykonane z foli w płynie firmy Cersanit CL50 , Zamówiłem ziemię kokosową która ma wyściełać całość.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2014 04:55 PM przez tatakuby.)
20-01-2014 04:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
obione81

Stały bywalec

Liczba postów: 930
Reputacja: 2
RE: Budowa paludarium. nad 450-tką
Z ciekawością będę obserwować ten wątek. Uśmiech

Roślinne 450l http://www.akwarystyka-miedziowa.pl/Thre...450l--1562
Krewetkarium 54l http://www.akwarystyka-miedziowa.pl/Thre...ne81--1698

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"
20-01-2014 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
carpov

Dużo pisze

Liczba postów: 631
Reputacja: 1
No ja też czekam na dalszy rozwój wydarzeń. Paludarium też cały czas chodzi mi po głowie. Ostatnio widziałem jedno w Modłej - bajka.

[528L] MALAWI - nareszcie działa "Green hills"
[240L] MALAWI - zlikwidowane
[112L] MALAWI - zlikwidowane
20-01-2014 05:49 PM
maximusgs

Stały bywalec

Liczba postów: 896
Fajna sprawa z tym paludarium zobaczymy co z tego wyjdzie 3mam kciukersy Uśmiech

[Obrazek: BANNER02.png]
20-01-2014 06:16 PM
jarecki

Dużo pisze

Liczba postów: 261
Reputacja: 8
No widzę że czeka mnie kolejna podróż do Głogowa. Tatko jak już skończysz, to narób pierogów i mnie zaproś. Czekam i pozdrawiam Jarek.
21-01-2014 01:20 AM
sqwar3

Panoramix

Liczba postów: 1,043
Reputacja: 9
Tatek, cierpliwości i powodzenia. Również trzymam kciuki, bo projekt bardzo interesujący.
Pozdrawiam.

Posta napisano z telefonu Lumia 520 przy użyciu Tapatalka.

..." Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno... kiedy umrzesz "...

[Obrazek: WP_20130803_001.jpg][Obrazek: WP_20131110_001.jpg][Obrazek: WP_20140330_004.jpg]
21-01-2014 01:19 PM
tatakuby

Stały bywalec

Dzisiaj dojechała ziemia kokosowa w brykiecie i trzeba było przeprowadzić test.
Otóż owa ziemię trzeba było rozgnieść na drobniutkie kawałki , sprasowana bardzo ciężko się rozdrabnia i rozdrobnienie jednej kostki zajęło mi z 30 minut a kostek mam pięć Duży uśmiech

Test polegał na przeprowadzeniu próbnego klejenia ziemi i włókien kokosowych z folia w płynie. Naniosłem pędzelkiem folie nasypałem ziemi i przycisnąłem , efekt widać na zdjęciu Oczko

Po godzinie wydawało się że wszystko już wyschło i prawie nic się nie sypało z tej struktury i postanowiłem polać to wodą. Po polaniu bez zmian lecz kiedy wzruszyłem to palcem zaczęło się mazać :/ stąd wniosek że trzeba poczekać minimum 12 godz.
Ogólnie wygląda to tak jak chciałem i sposób nakładania wydaje się prosty i szybki.

Mam też problem do rozwiązania. Otóż chcę podłączyć nawodnienie od góry palu i w tym celu kupiłem wężyk fi6 i muszę go jakoś podłączyć do kubła JBL1500 kupiłem w ogrodniczym trójnik (do lekkich przeróbek) i tutaj mam problem taki , czy podłączając go do węża o średnicy 18mm nie spadnie wydajność filtra i przede wszystkim nie zacznie on głośniej chodzić? A to dlatego że przewężenie w trójniku jest o połowę. Węże mają średnicę w środku fi16 a trójnik zwęża to do 9mm. No i szukam zaworka na wężyk fi 6 którym będę mógł puszczać nawodnienie do góry. Podpowiedźcie coś.
21-01-2014 07:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maximusgs

Stały bywalec

Liczba postów: 896
tatakuby napisał(a):Dzisiaj dojechała ziemia kokosowa w brykiecie i trzeba było przeprowadzić test.
Otóż owa ziemię trzeba było rozgnieść na drobniutkie kawałki , sprasowana bardzo ciężko się rozdrabnia i rozdrobnienie jednej kostki zajęło mi z 30 minut a kostek mam pięć Duży uśmiech
Tatko taką kostkę zalewa się ciepłą wodą i koko się rozpręża Uśmiech
Efekt fajny tylko żeby się nie sypało po wyschnięciu

[Obrazek: BANNER02.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2014 09:21 PM przez maximusgs.)
21-01-2014 09:20 PM
Więcek

Koordynator ds. wystaw i imprez FAZM

Liczba postów: 6,250
Reputacja: 7
Inny trójnik, z tego trójnika kawałek wężyka do zaworku, znów kawałek wężyka i na koniec takie coś jak moje ustrojstwo do czyszczenia włókniny. Zaworkiem regulujesz przepływ na paludarium
21-01-2014 09:21 PM
seba

Stały bywalec

Liczba postów: 1,909
Reputacja: 4
Tatko projekt fajny i proponował bym małą turbinkę i do niej wężyk lub małą pompę,zanurzoną w akwa lub specjalnie jakieś korytko zrobić aby woda z paludarium się w nim zbierała i z powrotem była tłoczona do góry.
21-01-2014 09:32 PM
tatakuby

Stały bywalec

maximusgs napisał(a):Tatko taką kostkę zalewa się ciepłą wodą i koko się rozpręża
Tak Grzesiek wiem , ale potrzebowałbym tygodnia na ponowne wyschnięcie suszu :/
(21-01-2014 09:21 PM)Więcek napisał(a):  Inny trójnik, z tego trójnika kawałek wężyka do zaworku, znów kawałek wężyka i na koniec takie coś jak moje ustrojstwo do czyszczenia włókniny. Zaworkiem regulujesz przepływ na paludarium
Więcek musisz mi to wytłumaczyć inaczej bo nie mogę tego sobie wyobrazić.
21-01-2014 09:33 PM
Więcek

Koordynator ds. wystaw i imprez FAZM

Liczba postów: 6,250
Reputacja: 7
Jeśli masz wszystko odpowiednie to nie ma problemu. Ja miałem tak zrobione do hydroponiki.
21-01-2014 09:44 PM
tatakuby

Stały bywalec

(21-01-2014 09:32 PM)seba napisał(a):  Tatko projekt fajny i proponował bym małą turbinkę i do niej wężyk lub małą pompę,zanurzoną w akwa lub specjalnie jakieś korytko zrobić aby woda z paludarium się w nim zbierała i z powrotem była tłoczona do góry.
Seba myślałem nad turbinką ale nie poda wody na metr do góry. Po drugie nie mam miejsca żeby ja wkładać do baniaka. Woda ma powoli sobie ciurkać więc spróbuje podłączenia z kubełkiem.
22-01-2014 08:15 AM
piczu14

Użytkownik

Liczba postów: 79
Reputacja: 0
Ja jestem w trakcie robienia czegoś podobnego Uśmiech Tylko, że zamiast ziemi kokosowej użyję torfu. Mam nadzieję, że nie długo będzie można porównać rezultaty. Powodzenia.
26-01-2014 04:43 PM
tatakuby

Stały bywalec

Prace trwają intensywnie , lecz efekt na razie marny .
Folia w płynie okey ale do zabezpieczenia przed wilgocią , bo do przyklejania ziemi sie nie nadaje :/
Nałożyłem trzy wiaderka ziemi i nałożyłem sporo folii w płynie. Niestety długo schło i efekt marny. Zakupiłem 8 szt sylikonu akwarystycznego i jak poprzedni podkład solidnie wyschnie to zaczynam od nowa z sylikonem.
Roślinność mam kupioną w 90%-ach więc tylko robić Duży uśmiech
Zakupiłem także oświetlenie 2x39W T5 z jedna świetlówką i potrzebuje jeszcze jedna kupić wybarwiającą do roślin. Kilka fotek jak to na chwile obecną wygląda.

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2014 09:47 PM przez tatakuby.)
04-02-2014 09:44 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości