Odmulanie dna

Witam wszystkich zastanawiam się czy warto i czy jest konieczność odmulania dna w akwarium. Czy po takim odmulaniu nie pokażą się okrzemki lub inne dziadostwo. Ostatnio musiałem troszkę pogrzebać w dnie i po pewnym czasie zamiast czarny bazald mieć na dnie zrobił mi się bronzowy nalot, na roślinach i kamieniach tak samoSmutny
Odpowiedz
Daj spokój z odmulaniem. Jak osadza Ci sie w jakimś miejscu brud, osad to widocznie masz za słabą cyrkulację albo źle ustawione wlot i wylot. Ewentualnie przy podmianie ściągaj mniejszym wężykiem osad z dna.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Jutro postaram się wrzucić foto to może ocenisz z czym mam problem. A wlot i wylot z filtra mam po różnych stronach.
Odpowiedz
Siemanko udało mi się zrobić jakieś foto na szybko co sądzicie.

[Obrazek: 20171120_155900.jpg]

[Obrazek: 20171120_155921.jpg]

[Obrazek: 20171120_160027.jpg]
Odpowiedz
Przede wszystkim wyciągnij anubiasa z podłoża, tak posadzony rósł nie będzie. Najlepiej aby to grube kłącze z którego wychodzą liście nie było w podłożu tylko przywiązanie do jakiegoś kamienia, korzenia.
Te zielone plamy na bazalcie to glon czy ten osad o którym mówiłeś?
Nie grzeb często w podłoży bo nic dobrego z tego nie będzie.
Jeżeli chodzi o filtracje to według mnie wylot z filtra powinien być po tej samej stronie co wlot aby cyrkulacja była płynna.
Np. Wlot na tylnej szybie po prawej i wylot w postaci deszczownicy na prawej bocznej szybie i woda wychodząca opływa całe akwarium. Oczywiście lepiej mieć nadfiltracje w akwarium i troszkę zmniejszyć przepływ lub wyciągnąć dodatkowy filtr niż mieć za mało mocy na wielkość zbiornika, wtedy może się tak dziac...
Pozdrawiam

Odpowiedz
Dziękuję za pomoc postaram się wyciągnąć anubiasa i zrobić tak jak mówiłeś. W przyszłym miesiącu chce kupić jeszcze dodatkową świetlówkę led 6500k, bo wydaje mi się że jest za ciemno w baniaku.
Odpowiedz
Pamiętaj tylko, żeby nie zwiększyć za dużo oświetlenia bo w granicach 0,5 W/Litr trzeba już podawać dwutlenek węgla( Co2)
Pozdrawian

Odpowiedz
Na dzień dzisiejszy podaję węgiel w płynie i dzisiaj jeszcze zaciemniłem baniak tak na 3 dni.
Odpowiedz
Na glony carbo jest wskazany i delikatnie wspomaga rosliny ale nie można nim zastąpić dwutlenek węgla z butli.
Jeżeli dozujesz carbo na twój litraż to przez 3 dni zwiększ dawkę dwukrotnie. Czasami taki zabieg pomaga.
Tylko pamiętaj, że carbo nie jest lekiem na zdrowe i piękne rosliny a niektóre rosliny nawet nie bardzo tolerują carbo.
Pisałem kiedyś... poczytaj o mało wymagających roślinach typu kryptokoryna, nurzaniec itd i zacznij od nich i nie kręć podłożem bo destabilizujesz warunki w akwarium. Nie kombinuj i obserwuj.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Anubiasa przymocowołem do kamienia tak jak mi poleciłeś w bazald wcisnełem kulki GT i narazie nie ruszam dna zobaczymy co wyjdzie z tego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości